2020-01-19, sekmadienis, 07:06
 
 
 Tapk LSS nariu
Apklausa
Ar dažnai užeinate į šią svetainę
 
 
Apie LSS

Apie Lietuvos statistikų sąjungą

Lietuvos statistikų sąjunga yra visuomeninė savanoriška statistikų organizacija, jungianti narius, kurie domisi statistikos veikla ir prisideda prie jos plėtros.

Sąjungos veiklos tikslai yra studijuoti ir tyrinėti statistikos teorines ir praktines problemas, teikti pasiūlymus ir konsultuoti, diegiant mokslo pasiekimus praktikoje; ugdyti savo narių dorovingą profesijos supratimą, solidarumą, kelti jų kvalifikaciją.

Lietuvos statistikų sąjunga aktyviai dalyvauja sprendžiant aktualius statistikos teorijos ir praktikos klausimus. Vis dažniau sąjunga kartu su Lietuvos statistikos departamentu bendromis jėgomis sprendžia svarbiausių tyrimų bei surašymų problemas. Sąjunga daug prisidėjo ir pateikė vertingų siūlymų svarstant gyventojų ir žemės ūkio surašymų programas, organizacinius ir metodinius principus.

Sąjunga:

- organizuoja narių susirinkimus ir diskusijas;

- atlieka statistinius tyrimus;

- ruošia paskaitas ir pranešimus;

- renka, sistemina ir skelbia medžiagą apie Lietuvos ir pasaulio žymių statistikų veiklą;

- organizuoja mokslines - praktines konferencijas ir seminarus;

- palaiko ryšius su kitomis Respublikos, užsienio šalių bei tarptautinėmis statistikų organizacijomis;

- užsiima leidybine veikla.

Tarp sąjungos narių daugiausia yra atstovų iš Lietuvos statistikos departamento, Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto, Kauno sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos banko. Šiuo metu sąjunga atlieka savotiško tilto tarp oficialiosios statistikos tarnybų, universitetinių sluoksnių ir statistinės informacijos analitikų.

2008 www.manosvetaine.lt